
11. marec ob 21h, Galerija Škuc, Ljubljana
Georg Wissa / Teonas Borsetto (A-I)
Tea Vidmar / Andrej Fon (SLO)
Tea Vidmar sodi med pomembnejše improvizatorke vokalistke mlajše generacije o čem smo se lahko prepričali na debitanstskem solo nastopu v sklopu koncertnega cikla FriForma v Klubu Gromka leta 2016. Tea Vidmar odlično prepleta bogate izkušnje pridobljene v gledališkem okolju z vokalnim izražanjem, ki je polno dramatičnosti, namišljenih zgodb, dialogov z občinstvom in humornih elementov. Občinstvo zna z ljudsko domačnostjo vključiti v svoj nastop in ga, poleg zavidljivega nabora zvokov in glasovnih razsežnosti, očarati z domišljijskimi zgodbami.
Andrej Fon je multiinstrumentalist, ki se prav tako dobro znajde v improvizirani glasbi kot v pankersko-nojzerskih okoljih. Poznamo ga iz avant rokerskih Žoambo Žoet Workestrao, Barka tone in bele plombe, avant-jazzovskih Kraških solistov, številnih svobodnjaških improviziranih kombinacij, pri katerih izstopa s triom Samo Gromofon. Največjo priljubljenost je pridobil s kantavtorskim projektom Olfamož in nejgovo razširjeno verzija Olfamoštvo.
Avstrijski umetnik iz Gradca Georg Wissa dela z glasom in majhnimi predmeti, ki ustvarjajo subtilne zvoke. Posvetil se je prostovoljnemu diletantizmu, da ne bi izgubil stika s srcem, temveč bi se izgubil v procesu ustvarjanja. Od leta 2006 Wissa kurira svoj program Raumfest na Radiu Helsinki, v katerem – kot je bilo značilno za zgodnja leta radia – igra v živo, neposredno v etru. Njegov edinstven pristop bi lahko poimenovali zelo intuitivna prosta improvizacija.
Teonas Borsetto je bil rojen leta 1996 v Tolmezzu v Italiji in je že zelo zgodaj kot bobnar začel z glasbenim raziskovanjem. Igral je v lokalnih skupinah in projektih, v živo nastopal v severovzhodnem delu Italije in v Sloveniji. Med letoma 2012 in 2013 se je Borsetto začel ukvarjati z elektroniko, leta 2016 pa je bil sprejet na študij “computermusik” v Gradcu, ki ga trenutno zaključuje. V zadnjih letih se je začel posvečati improvizirani glasbi, tako z bobni kot z elektroniko, s poudarkom na nekonvencionalnih zvokih in uporabi algoritmov ter struktur za digitalno obdelavo.
organizator: Zavod Sploh