Dobimo se

Dobimo se pred Škucem

Festival Dobimo se pred Škucem obiskovalcem predstavlja sklop raznolikih kulturnih popoldnevov in večerov, ki so vsi brez vstopnine in se odvijajo na Starem trgu v Ljubljani. Festival vedno poteka meseca julija, tokrat že šestnajstič zapored. Namen festivala je, da bi s kvalitetnimi kulturno-umetniškimi dogodki dopolnili in popestrili poletno dogajanje v starem mestnem jedru Ljubljane. Zato vsako leto k sodelovanju z javnim povabilom povabimo nekatere že priznane, a večinoma še neuveljavljene ustvarjalce, ki premorejo nadarjenost in perspektivo, ter si tako v okviru festivala pridobijo priložnost za predstavitev in promocijo. Pester in obsežen festivalski program bo letos obsegal 40 različnih dogodkov. Festival je namenjen širši javnosti različnih starosti in okusov, torej tako otrokom kot mladini in odraslim, ki imajo različne kulturne afinitete. Program obsega koncerte, literarne dogodke, gledališke predstave, filmske projekcije, razstave, ustvarjalne delavnice in tako imenovano Škucevo tržnico.

 

V letošnji program smo poleg že ustaljenih festivalskih sklopov, kot so Muzika na Starem trgu, Teater v galeriji, Ustvarjalno2 in Poletne ustvarjalnice, vključili tudi dokumentarna filma režiserja Metoda Pevca Aleksandrinke in Dom, ter prvenec Mitje Sočiča Novo mesto glasbe.

 

V sklopu Muzika na starem trgu se bodo predstavili: Wild Strings trio, Jana Beltran, Olfamoštvo, Borut Mori trio, Mateja Gorjup, Sandra Erpe, Andrej Boštjančič, Stefano Bedetti quartet in Niko Novak. Z glasbo pa bo povezan tudi Kabaret Tiffany in koncert ter ustvarjalna delavnica za otroke Zvenim kot pesem, donim kot gora.

 

V sklop Teater v galeriji smo vključili dve predstavi za odrasle Ničesar ne obžalujem in Ljubimka, ter pet predstav za otroke Sirkec, Sirkec, Cirkus ponovne uporabe / Razbiti junaki, Veseli cirkus otožnega klovna, Gledališče iz kovčka in Muca Copatarica.

 

»Zelena nit« ustvarjalnih delavnic in razstav je Ljubljana - zelena prestolnica Evrope 2016.

 

Študentje Katedre za oblikovanje tekstilij in oblačil na NTF bodo letos pripravili razstavo

Hortifashion.  Druga razstava bo predstavila  dela z naslovom AFTERMATH: Langreo fotografa Andreja Peunika. Simon Drofelnik in Mateja Herbst (KUD Galerija C.C.U.) pa se bosta predstavila z razstavo Možnost zasedenosti.

 

Letošnji festival bo vključeval tudi dvodnevni ustvarjalni delavnici Sitotisk express: Zelonozeleni in Pohištvo iz recikliranega kartona ter še deset enodnevnih ustvarjalnic.

 

V tem pestrem festivalskem programu bo vsakdo gotovo lahko našel vsaj nekaj zanimivega zase.

Ko se ob poletnih večerih ne  boste imeli kje ohladiti in sprostiti, se torej ve - Dobimo se pred Škucem.

 

Festival se bo odvijal od petka, 22. julija 2016 do nedelje, 31. julija 2016, vsak dan od 17. ure naprej pred ŠKUCem, na Starem trgu 21 v Ljubljani.  V primeru dežja se bo dogajanje preselilo v prostore Galerije Škuc.

 

Vsi dogodki bodo (še vedno) vstopnine prosti!

 

Za vse dodatne informacije se lahko obrnete na info@skuc.org ali 01 430 35 30.

 

PROGRAM

 

PROGRAM VEČDNEVNIH DOGODKOV

petek, 22. - nedelja, 31. julij, vsak dan od 17. ure dalje pred ŠKUC-em

Škuceva tržnica: Prodaja knjig Založbe ŠKUC inCentra za slovensko književnost po znižanih cenah terUlična čitalnica

 

sobota, 23. - nedelja, 31. julij, vsak dan od 17. ure dalje v Galeriji Škuc

Hortifashion, prodajna razstava študentov Naravoslovnotehniške fakultete, Oddelka za tekstilstvo, Katedre za oblikovanje tekstilij in oblačil

 

sobota, 23. - nedelja, 31. julij, vsak dan od 17. ure dalje v Galeriji Škuc

Možnost zasedenosti, prodajna razstava pohištva iz kartona, avtorjev  Simona Drofelnika in Mateje Herbst (KUD Galerija C.C.U.)

 

sobota, 23. - nedelja, 24. julij, vsak dan od 18. ure dalje v Galeriji Škuc

Ustvarjalno2 in Poletne ustvarjalnice: Sitotisk express: Zelenozeleni, ustvarjalni delavnici za otroke in mlade vodita Renata Štebih in Meta Žvokelj

 

nedelja, 24. - nedelja, 31. julij, vsak dan od 17. ure dalje v Galeriji Škuc

AFTERMATH: Langreo, fotografska razstavaAndreja Peunika

 

sobota, 30. - nedelja, 31. julij, vsak dan od 16. ure dalje v Galeriji Škuc

Ustvarjalno2: Pohištvo iz kartona, delavnico recikliranja za mlade vodita Simon Drofelnik, Mateja Herbst (KUD Galerija C.C.U.)

 

*za večdnevni delavnici so potrebne predhodne prijave: info@skuc.org, info.skuc@guest.arnes.si, 01 42 13 142

 

PROGRAM

petek, 22. 7.

18.00 – Teater v galeriji: Sirkec, Sirkec, lutkovna predstava v izvedbi Teater Cizamo

18.30 – Poletne ustvarjalnice: Nalepkarija, ustvarjalna delavnica za otroke, delavnico vodi skupina Oblikovalnice, ki deluje pod okriljem Društva oblikovalcev Slovenije

20.00 – Odprtje razstave Hortifashion, razstava študentov NTF, Oddelka za tekstilstvo,  Katedre za oblikovanje tekstilij in oblačil, glasbena spremljava

20.30  – Odprtje razstave Možnost zasedenosti, razstava pohištva iz kartona, avtorjev  Simona Drofelnika in Mateje Herbst (KUD Galerija C.C.U.)

21.00 – Muzika na Starem trgu in Jazz oder: Wild Strings trio, jazz

 

sobota, 23. 7.

18.00 – Poletne ustvarjalnice: Čuda čudna, ustvarjalno delavnico za otroke vodiNina Bric

18.00 – Ustvarjalno2: Sitotisk express: Zelenozeleni, ustvarjalno delavnico za mlade vodita Renata Štebih in Meta Žvokelj

19.00 – Odprtje fotografske razstave AFTERMATH: Langreo, avtorja Andreja Peunika

20.30 – Muzika na Starem trgu: Jana Beltran, solo akustični koncert

22.00 – Filmska projekcija: Aleksandrinke, dokumentarni film (2015, 95 min);  režija: Metod Pevec; produkcija: Vertigo in RTV Slovenija

 

nedelja, 24. 7.

18.00 – Poletne ustvarjalnice: Sitotisk express: Zelenozeleni, ustvarjalno delavnico za otroke vodita Renata Štebih in Meta Žvokelj

20.30 – Muzika na Starem trgu: Olfamoštvo, alternative afrobeat avantgarde roots disco experimental chanson free jazz rock in opposition

22.00 – Filmska projekcija: Novo mesto glasbe, dokumentarni film (2015, 53 min);  režija: Mitja Sočič; produkcija: Dolenjski muzej Novo mesto in Vesnik film

 

ponedeljek, 25. 7.

18.00 – Teater v galeriji: Cirkus ponovne uporabe/Razbiti junaki, dramsko cirkuški performans  v izvedbi Gledališča Lalanit

18.30 – Poletne ustvarjalnice: Kartonske živalice,  ustvarjalno delavnico recikliranja za otroke vodi Nevena Aleksovski

20.30 – Muzika na Starem trgu: Borut Mori trio, glasbe sveta

22.00 – Filmska projekcija: Dom, dokumentarni film (2015, 81 min);  režija: Metod Pevec; produkcija: Vertigo

 

torek,  26. 7.

18.00 – Teater v galeriji: Veseli cirkus otožnega klovna, gledališka predstava v izvedbi Gledališče Bičikleta

18.30 – Poletne ustvarjalnice: Predmetna animacija, ustvarjalno delavnico za otroke vodita Andreja Goetz in Jelena Dragutivonić (Društvo SLON)

20.30 – Muzika na Starem trgu: Mateja Gorjup, etno, ijekaru

22.00 – Cabaret Tiffany, kabaret

 

sreda, 27. 7.

18.00 – Poletne ustvarjalnice: Zvenim kot pesem, donim kot gora, koncert in ustvarjalna delavnica pod vodstvom Mateje Gorjup

20.30 – Muzika na Starem trgu: Sandra Erpe, kantavtorski pop z malo bluesa in jazza

22.00 – Teater v galeriji: Ničesar ne obžalujem, gledališka predstava v izvedbi Metke Pavšič

 

četrtek, 28. 7.

18.00 – Teater v galeriji: Gledališče iz kovčka, gledališka predstava v izvedbi KŠD Štumf

18.30 – Poletne ustvarjalnice: Delavnica optičnih igrač, ustvarjalno delavnico za otroke vodita Andreja Goetz in Jelena Dragutivonić (Društvo SLON)

20.30 – Muzika na Starem trgu: Andrej Boštjančič, akustičen solo koncert

22.00 – Videopoetika,kratki pesniški filmi in branje poezije (Gašper Torkar, Muanis Sinanović, Dejan Koban) v izvedbi zavoda Gulag

 

petek, 29. 7.

18.00 – Teater v galeriji: Muca Copatarica, lutkovna predstava v izvedbi gledališča Fru fru

18.30 – Poletne ustvarjalnice: Pisani okvirji,  ustvarjalno delavnico recikliranja za otroke vodi Nevena Aleksovski

20.00 – Teater v galeriji: Ljubimka, monokomedija v izvedbi Urške Bradaškja (KD Gajbla, hiša ustvarjalnih zgodb)

21.00Muzika na Starem trgu in Jazz oder: Stefano Bedetti Quartet, jazz

 

sobota, 30. 7.

16.00 – Ustvarjalno2: Pohištvo iz kartona(1. del), delavnico recikliranja za mlade voditaSimon Drofelnik in Mateja Herbst (KUD Galerija C.C.U.)

18.00 – Poletne ustvarjalnice: Poletne horti majice, ustvarjalno delavnico za otroke vodi  Eva Lipnik

18.00 – Ustvarjalno2: Moja torba nosi skrivnosti, ustvarjalno delavnico za mlade in otroke vodita Nevena Aleksovski in Boris Beja

20.00 – Muzika na Starem trgu:Niko Novak, obisk iz Berlina

 

nedelja, 31. 7.

16.00 – Ustvarjalno2: Pohištvo iz kartona(2. del), delavnico recikliranja za mlade voditaSimon Drofelnik in Mateja Herbst (KUD Galerija C.C.U.)

18.00 – Poletne ustvarjalnice: Zelena svetloba,  ustvarjalno delavnico za otroke vodi Boris Beja

18.30 – Ustvarjalno2: Ročna vezava knjig in zvezkov, ustvarjalno delavnico za mlade vodi Nevena Aleksovski

19.00 – Ustvarjalno2:Alternative tiska, ustvarjalno delavnico za mlade vodi Julia Kaja Hrovat

 

Društvo ŠKUC si pridržuje pravico do spremembe programa.

Organizator: Društvo ŠKUC, Stari trg 21, Ljubljana, info@skuc.org, www.skuc.org

Prost vstop nam omogočajo / Free admission was made possible by: MOL - Oddelek za kulturo, Turizem Ljubljana, Ministrstvo za kulturo, Urad RS za mladino, JSKD, Naravoslovnotehniške fakultete, Oddelka za tekstilstvo, Katedre za oblikovanje tekstilij in oblačil, Vertigo, Staroljubljanski zavod za kulturo, KUD Galerija C.C.U., Skupina Oblikovalnice - Društvo oblikovalcev Slovenije, Gulag, Mercator, 3 MUHE - pravična trgovina, Center za slovensko književnost, Tam tam, Duropack, L'mit, Potemkinove vasi, DPG, Slaščičarna pri vodnjaku, Ciciban, Druga Violina, Dana, Mitol, Biro center, Ciciban in Mumino.